Strona główna Technologie Najpopularniejsze portale społecznościowe w Polsce
  • Załóż swoje konto!

wKilkuZdaniach.pl - wiadomości ze świata techniki, polityki i życia codziennego

Najpopularniejsze portale społecznościowe w Polsce

Email Drukuj PDF
portale społecznościowe

Odkąd Internet stał się tak powszechny w naszych domach, iż co trzecia osoba korzysta z sieci, również pojawił się popyt na tworzenie wirtualnych społeczności. Jak by nie patrzeć, człowiek to jednak istota stadna i potrzebuje towarzystwa innych ludzi.

Coraz więcej mamy w sieci portali, które pozwalają ludziom zrzeszać się, wymieniać swoje poglądy, zainteresowania i pasje. Wiele z nich otwiera przed nami ogromne możliwości poznania ludzi, którzy są do nas podobni i mają w życiu takie same marzenia czy plany jak my sami.

Niewątpliwie największą furorę w sieci zrobił portal Nasza Klasa, wymyślony praktycznie przypadkiem przez kilku studentów. Jak widać, ludzie dążą do utrzymywania znajomości, zwłaszcza tych z dawnych lat. Dziś już odległość czy bariera językowa nie stanowią przeszkód w nawiązywaniu i podtrzymywaniu kontaktów między ludźmi.

Portale społecznościowe niemalże zawładnęły Internetem i branżą marketingu. Wiele firm korzysta z tej złotej zasady, iż reklama jest dźwignią handlu, toteż serwisy zrzeszające ludzi są najlepszym miejscem do prezentowania reklam. Reklamodawcy mogą być wówczas pewni, że ich przekaz dotrze do jak największego grona potencjalnych klientów czy usługobiorców.

Wśród serwisów typu social media możemy wyróżnić m.in.:

  • - serwisy ogólne takie jak Facebook czy Grono.net;
  • -portale, których tematyka nawiązuje do grupy konkretnych klas społecznych, mamy tu na myśli np. grupę byłych uczniów, studentów, czyli serwisy Nasza Klasa czy Studentix,
  • - portale gromadzące konkretne treści o zadanej tematyce i rodzaju jak You Tube, Fotka.pl,
  • - serwisy pozwalające użytkownikom Internetu na stworzenie własnych podstroi, jak Friends, Myspace,
  • - portale dające namiastkę urealnienia obywatelskiego przekazu treści, w pewnym stopni można je uznać za serwisy amatorskiego dziennikarstwa, mówimy tu o stronach Wiadomości24.pl, Interia360.pl czy Eioba.pl,
  • - portale zbierające opinie i recenzje społeczności, jak znany wszystkim kinomaniakom Filmweb, czy słynna Biblionetka.pl,
  • - ponadto spotykamy się w Internecie z portalami branżowymi i ściśle tematycznymi.

Przyjrzyjmy się bliżej rankingowi najpopularniejszych portali społecznościowych w sieci. Według ostatnich badań, wśród przodujących portali znajdują się aktualnie: Nasza Klasa, Facebook oraz Grono.

Cóż, podejrzewam, że jeszcze kilkanaście lat temu wielu z nas nawet przez myśl by nie przeszło, że mógłby prowadzić życie towarzyskie nie wychodząc z domu i nie widując osoby, z którą konwersuje.

 

Komentarze  

 
0 #3 Katalogi Stron 2013-11-12 04:54
Zagranicznych serwisów społecznościowy ch jest za to kilkaset ważniejszych i dzięki temu mogą się odnaleźć ludzie rozmaitych charakterów, zainteresowań sposobów na życie
Cytować
 
 
+2 #2 Polak 2013-03-06 20:46
Wszystkie portale to jedna wielka kicha nk.pl powinno być wspierane przez nas rodakow bo facebook i inne serwisy to zagraniczyny szajs.
Cytować
 
 
0 #1 tomasz 2013-01-11 12:23
Dobry artykuł ;-)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama - AdSense

Edge Of Tomorrow Official Trailer

Co w sporcie piszczy?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 - Brazylia

XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zostaną rozegrane w dniach od 12 czerwca do 13 lipca 2014 roku w Brazylii. To wyjątkowe święto i wyjątkowa edycja rozgrywek. Już sama liczba w nazwie imprezy zobowiązuje do wspaniałego widowiska. Co prawda na mistrzostwach zabraknie reprezentantów naszego kraju, jednak większość z nas zapewne chętnie zasiądzie przed telewizorami, aby śledzić zmagania gwiazd.

A będzie się działo... Na otwarcie zmierzą się drużyny gospodarzy oraz Chorwaci. Następnie zagrają Meksyk z Kamerunem. Zobaczymy także Hiszpanów, Holendrów, Japończyków, Greków czy Urugwaj. Razem 64 mecze aż do wielkiego finału w Rio de Janeiro.

Więcej …

Osób online

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Polecamy również

Sztuczna trawa
Najnowszej generacji sztuczna trawa
Biała torba papierowa
Biała torba papierowa na której można umieścić dowolny nadruk
Osuszacze powietrza
Sklep z osuszaczami powietrza

Bądź na bieżąco

feed-image Kanał RSS

Reklama - hosting stron www

iq hosting